Den 6: Vlakem do Kandy

↑ Zpět na výpis

→ Den 7: Botanická zahrada v Peradeniyi a rezervace Udawatta Kele Sanctuary

Ráno se pomalu přesouváme na vlakové nádraží. Jízdenku tentokrát do první třídy máme koupenou již z Elly, a přestože vychází podstatně dráž, nelitujeme. Cestou se stavujeme v místní pekárně, kde si kupuji butter cake a doufám, že další jídlo si koupím ve vlaku. Na nádraží jsme opět jediní turisté, skoro to vypadá, že platit 2 000 rupií za rezervaci dvou míst byla hloupost. Přijíždí vlak a náš vagón je až na konci. Jako jediný je klimatizovaný a zároveň místenkový, většina míst je obsazená. Usedáme na naše místa a zjišťujeme, že jedna sedačka se neustále sklápí dozadu. No nic, co bychom za ty prachy nechtěli. Asi hodinu z okna pozorujeme další čajové plantáže, potom již začíná pršet a není nic vidět. Před námi jsou ještě zhruba tři hodiny pomalé cesty, během které pročítám průvodce, konkrétně Kandy, Dambullu, Sigiriyi a Polonnaruwu, což jsou místa, která v příštích dnech máme v plánu navštívit. Od procházejícího prodavače si kupuji něco, co vypadá jako pečivo, je ale plněné pálivou směsí brambor a zeleniny. Chuťově je to spíše zklamání, ale hlad to na chvíli zažene.


foto

Dveře jsou za jízdy zpravidla otevřené


Konečně vystupujeme v Kandy, kde je zatím největší dopravní blázinec, který jsme tu zažili. Nádraží je obsypané tuktukáři, kteří jsou neodbytní. Zkouším aplikaci PickMe, něco jako Uber nebo Liftago u nás, která vám ukáže, kde se nachází volný řidič a jaká bude přibližná cena jízdy. Chtěl jsem se tak vyhnout smlouvání a dohadování se o cenu. Aplikace ale příliš nefunguje, resp. celé Kandy je tak zacpané, že nemá cenu dál čekat a vydáváme se tak pěšky asi 2 km do hotelu. Po 500 metrech ale přichází ten největší slejvák a jen tak tak se nám podaří schovat se v nějakém přístřešku. V duchu se proklínám, že jsme si nevzali ten tuktuk na nádraží, mohli jsme už být v hotelu a suchou nohou. Co už. Po pár minutách je po dešti, a tak pokračujeme pěšky směrem k dnešnímu ubytování.


foto

Chrám Buddhova zubu v Kandy


Poprvé jsme v hotelu, vstup vypadá jako vjezd do garáží, ale místo garáže míjíme podzemní kadeřnictví, za kterým se nachází recepce. Zabookovali jsme jen jednu noc, ale je nám jasné, že za jedno odpoledne vše nestihneme, a tak si rovnou za stejnou cenu zamlouváme noc navíc. Pokoj máme prostorný, velký, s klimatizací, oknem i teplou vodou za sympatických 19,55 euro(!) za noc, tentokrát výjimečně zaplacený přes agodu na místo tradičního bookingu, kde byla cena stejného pokoje podstatně vyšší. Jdeme na jídlo do podniku s výborným hodnocením na tripadvisoru a za tmy pak k jezeru a okolo Chrámu Buddhova zubu.